JAK DBAĆ O TURBOSPRĘŻARKĘ?

Zadbaj o odprowadzanie ciepła i smarowanie

Turbosprężarka pracuje na obrotach sięgających nawet 250 tys./min. Przy takiej prędkości, odprowadzanie ciepła jest rzeczą absolutnie konieczną, dlatego musisz zadbać o odpowiednie smarowanie turbiny. Po pierwsze, nie przeciągaj interwałów wymiany oleju, ponieważ zabrudzony olej gęstnieje i zapycha kanały olejowe, powodując zatarcie turbiny.

Startuj powoli i poczekaj zanim zgasisz silnik

Po drugie, pamiętaj o odpowiednim starcie, który pozwoli doprowadzić olej do układu smarowania silnika, zanim zacznie on pracować na wysokich obrotach. Po włączeniu silnika, odczekaj chwilę, aby pompa przesłała olej do wirnika. Ostre ruszanie z miejsca to krótka droga do awarii turbosprężarki.

Po zakończonej jeździe, ważne jest także schłodzenie turbosprężarki. Dlatego, nie gaś motoru zaraz po mocnym obciążeniu, ponieważ odcina to smarowanie urządzenia. Skutkiem zbyt szybkiego wyłączenia silnika będzie tarcie metalowych elementów i kumulowanie wysokiej temperatury wewnątrz turbosprężarki, co prowadzi do wyszczerbienia wirników, zapiekania łożysk i pękania obudowy turbiny.

Nie zapomnij o filtrze powietrza

Ważne jest również regularna wymiana filtra powietrza, ponieważ blokuje on przedostawanie się do układu dolotowego brudu. To bardzo istotne, ponieważ łopatki turbiny są tak rozpędzone, że może je uszkodzić nawet ziarenko piasku.

Jeśli zawiodą Cię te wszystkie triki i Twoja turbosprężarka ulegnie awarii, pamiętaj, ze możesz poddać ją procesowi regeneracji. Nasi fachowcy szybko sprawdzą stan Twojej turbosprężarki, zdiagnozują przyczynę usterki i dokonają niezbędnych napraw.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii