BLOG

Zespół serwisu Turbojulita tworzą wykwalifikowani fachowcy. Dzięki ich wiedzy oraz doświadczeniu jesteśmy w stanie podzielić się z Państwem naszymi spostrzeżeniami dotyczącymi nie tylko turbosprężarek, ale również innych zagadnień związanych z motoryzacją. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z wpisami na naszym blogu. 

 

 

turbosprężarka

Turbosprężarki dawno już przestały być kojarzone wyłącznie ze sportowymi samochodami, które potrzebują błyskawicznego przyśpieszenia. Obecnie stosuje się je w większości nowych modeli, dzięki czemu zwiększa się moc silnika i poprawia parametry jego spalania. Niestety, turbosprężarki są wrażliwe na nieprawidłową eksploatację, dlatego coraz więcej aut trafia do warsztatu z uszkodzonym turbo. Co najczęściej psuje się w turbosprężarce?

turbosprężarka

Jeśli chcesz uniknąć kosztów związanych z regeneracją turbo, powinieneś odpowiednio dbać o turbosprężarkę w swoim aucie. Sprawdź, jak wydłużyć żywotność turbiny i sprawić, aby bezawaryjnie działała przez długie lata.

Nowoczesne samochody wyposażone w turbodoładowanie wymagają specjalnego obchodzenia się z nimi, aby urządzenie wspomagające silnik jak najdłużej pozostawało sprawne. Najistotniejsze jest wypracowanie odpowiednich nawyków, które przedłużą życie turbiny.

 

 

Pojęcie turbodziury jest znane większości kierowców posiadających samochody z turbodoładowaniem. Nie stanowi ona wady w sensie funkcjonalnym, ale bywa powodem stresu, zwłaszcza kiedy chcemy cieszyć się szybką i płynną jazdą. Czym jest turbodziura i jakie są na nią sposoby?

 

 

Regeneracja części samochodowych bywa doskonałym sposobem na zmniejszenie kosztów naprawy. Chociaż nie wszystkie elementy można poddać temu procesowi, turbosprężarka może zostać zregenerowana. Przywracanie pełnej sprawności urządzenia to proces skomplikowany i wieloetapowy.

 

 

Diagnostyka problemów związanych
z turbosprężarkami i filtrami

Dowiedz się więcej