BLOG

Zespół serwisu Turbojulita tworzą wykwalifikowani fachowcy. Dzięki ich wiedzy oraz doświadczeniu jesteśmy w stanie podzielić się z Państwem naszymi spostrzeżeniami dotyczącymi nie tylko turbosprężarek, ale również innych zagadnień związanych z motoryzacją. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z wpisami na naszym blogu. 

 

 

Turbosprężarka to urządzenie mechaniczne stworzone do zwiększenia mocy silnika bez podnoszenia jego wagi i większego zużycia paliwa. Jej konstrukcja pozwala na zwiększenie ciśnienia powietrza docierającego do silnika, wykorzystując do tego energię wylatujących spalin.

Jeśli kupujemy używany samochód, który jest kilkuletni, istnieje duża szansa, że będzie wyposażony w turbosprężarkę. Jak sprawdzić, czy obserwowany przez nas model ma turbinę w dobrym stanie? Jak ocenić jej stan i uniknąć zakupu auta z uszkodzoną turbosprężarką?

turbosprężarka

Jeśli chcesz uniknąć kosztów związanych z regeneracją turbo, powinieneś odpowiednio dbać o turbosprężarkę w swoim aucie. Sprawdź, jak wydłużyć żywotność turbiny i sprawić, aby bezawaryjnie działała przez długie lata.

turbosprężarka

Turbosprężarki dawno już przestały być kojarzone wyłącznie ze sportowymi samochodami, które potrzebują błyskawicznego przyśpieszenia. Obecnie stosuje się je w większości nowych modeli, dzięki czemu zwiększa się moc silnika i poprawia parametry jego spalania. Niestety, turbosprężarki są wrażliwe na nieprawidłową eksploatację, dlatego coraz więcej aut trafia do warsztatu z uszkodzonym turbo. Co najczęściej psuje się w turbosprężarce?

Pojęcie turbodziury jest znane większości kierowców posiadających samochody z turbodoładowaniem. Nie stanowi ona wady w sensie funkcjonalnym, ale bywa powodem stresu, zwłaszcza kiedy chcemy cieszyć się szybką i płynną jazdą. Czym jest turbodziura i jakie są na nią sposoby?

 

 

Diagnostyka problemów związanych
z turbosprężarkami i filtrami

Dowiedz się więcej