BLOG

Zespół serwisu Turbojulita tworzą wykwalifikowani fachowcy. Dzięki ich wiedzy oraz doświadczeniu jesteśmy w stanie podzielić się z Państwem naszymi spostrzeżeniami dotyczącymi nie tylko turbosprężarek, ale również innych zagadnień związanych z motoryzacją. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z wpisami na naszym blogu. 

 

 

turbosprężarka

Jeśli chcesz uniknąć kosztów związanych z regeneracją turbo, powinieneś odpowiednio dbać o turbosprężarkę w swoim aucie. Sprawdź, jak wydłużyć żywotność turbiny i sprawić, aby bezawaryjnie działała przez długie lata.

Pojęcie turbodziury jest znane większości kierowców posiadających samochody z turbodoładowaniem. Nie stanowi ona wady w sensie funkcjonalnym, ale bywa powodem stresu, zwłaszcza kiedy chcemy cieszyć się szybką i płynną jazdą. Czym jest turbodziura i jakie są na nią sposoby?

 

 

Regeneracja części samochodowych bywa doskonałym sposobem na zmniejszenie kosztów naprawy. Chociaż nie wszystkie elementy można poddać temu procesowi, turbosprężarka może zostać zregenerowana. Przywracanie pełnej sprawności urządzenia to proces skomplikowany i wieloetapowy.

 

 

Nowoczesne samochody wyposażone w turbodoładowanie wymagają specjalnego obchodzenia się z nimi, aby urządzenie wspomagające silnik jak najdłużej pozostawało sprawne. Najistotniejsze jest wypracowanie odpowiednich nawyków, które przedłużą życie turbiny.

 

 

Turbosprężarka stanowi obecnie standardowe wyposażenie większości samochodów, zapewniając im uzyskiwanie większych osiągów i dynamiczną jazdę. To nowoczesne urządzenie, z uwagi na trudne warunki pracy, narażone jest na częste awarie. Jak poznać, że turbina nie działa tak, jak powinna?

 

 

Diagnostyka problemów związanych
z turbosprężarkami i filtrami

Dowiedz się więcej